Veli Bilgi Platformu

X

Aday Öğrenci Formu

Okulumuzu ziyaret etmek ve bizi daha iyi tanımak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurun ve biz size ulaşalım!

Velinin Adı&Soyadı:

Çocuğunuzun Adı:

Çocuğunuzun Doğum Tarihi:

E-mail Adresiniz:

Telefon Numaranız:

X

Branş Dersleri

Yaşamın ilk altı yılı çocukların en hızlı öğrendikleri dönem olarak da bilinir. Bu dönem aynı zamanda çocukların ilgi ve yeteneklerinin de ortaya çıktığı bir dönemdir. Okulumuz programlarında yer alan branş derslerine tüm öğrencilerimizin katılmalarını sağlarız.

Branş dersleri öğrencilerimizdeki o branş ile ilgili ilgi ve yeteneklerini görmemize yardımcı olduğu kadar, öğrencilerimizin sanat, spor ve kültürel alanlarda zenginleşmesinin de ilk adımlarını oluşturur.


KAPLUMBAĞA ANAOKULU’NDA BRANŞ DERS ETKİNLİKLERİ

Kaplumbağa Anaokulu’nda program ingilizce, müzik ve orff eğitimi, jimnastik, modern dans ve bale, sanat, satranç etkinlikleriyle zenginleştirilerek uygulanmaktadır.


Yabancı Dil

Ana sınıfında yabancı dil eğitimi ingilizce olarak yapılmaktadır. Öğrencilerimiz için öncelikli hedefimiz yabancı dil öğrenimine ilgi uyandırmak ve bu alandaki meraklarını arttırmaktır.


Müzik Orff ve Hareket Eğitimi

Anaokulumuzda müzik eğitimi ile öğrencilerin müziği sevmesi, yaşamlarında yer vermesi iç duyuş ve ritim duygusunun kulak eğitimi ile gerçekleştirilmesi, yeteneklerinin tespiti ve yönlendirilmesi amazlanmaktadır. Öğrencilerimiz ritim duygusunun gelişimine yardımcı olan orff çalgılarını kullanırken birlikte müzik yapmanın zevkine varırlar.


Piyano Kulubü

Okulumuz 5 – 6 yaş grubu öğrencileri isteğe bağlı olarak özel piyano dersi alabiliyorlar. Bu sayede onların müzik ve enstrüman çalmaya olan yetenek ve ilgilerini geliştirmeyi, aynı zamanda beynin sağ ve sol bölümünü aynı anda çalıştıran bu aktivite ile onların zihinsel performanslarını da arttırmayı, düşünme becerilerini geliştirmeyi hedefliyoruz.


Jimnastik Eğitimi

Jimnastik eğitimi ile her bireyin kendi kapasitesi doğrultusunda fiziksel, bilişsel, sosyal, duygusal bütünlük içerisinde gelişmesini, sağlıklı yaşamasını sağlar. Jimnastik eğitimi etkinliğinde koordinasyon geliştirici çalışmalar ve fiziksel postüre yönelik jimnastik çalışmaları yapılmaktadır.


Modern Dans ve Bale

Modern dans etkinliğinde amaç öğrencilerin fiziksel ve hareketsel gelişimlerine yardımcı olmak, duygusal ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmaktır. Dans öğrenciye vücudunu ifade edebilmesinin ve iletişim aracı olarak kullanabilmenin yollarını gösterir.


Yaratıcı Drama

Öğrencilerimizin duygularını fark edebilmelerini ve uygun şekilde ifade edebilmelerini amaçlayan çalışmalarda, rol paylaşımı ile canlandırmalar ve hayal güçlerini geliştirmeye yönelik, etkin olarak katıldıkları dramatizasyonlar yapılmaktadır.

Satranç

Çocuklarımızın düşünme becerilerini, strateji kurma, planlama, sıra bekleme becerilerini geliştiren beynin aynı anda sağ ve sol bölümünü çalıştıran bu aktiviteye okulumuz 5 – 6 yaş grubu öğrencileri katılmaktadır.

To Top ↑ To Top ↑