Veli Bilgi Platformu

X

Aday Öğrenci Formu

Okulumuzu ziyaret etmek ve bizi daha iyi tanımak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurun ve biz size ulaşalım!

Velinin Adı&Soyadı:

Çocuğunuzun Adı:

Çocuğunuzun Doğum Tarihi:

E-mail Adresiniz:

Telefon Numaranız:

X

Kurucumuzun Sözleri

Mehtap Kasapbaşoğlu

Önce adımızın neden Kaplumbağa olduğundan bahsetmek isterim.Adımızı Kaplumbağa’dan almamızın, bu sıra dışı canlıyı çocukların çok sevmesinin yanında başka sebepleri de var.Öncelikle, bilinenin aksine kaplumbağaların yavaş değil çok hızlı hareket edebilmeleri gerçeği bize ilham verdi.

Tehlikelerin bilincinde olmaları, attıkları her adımı bilinçli atmaları ve yavaş hareket ediyor gibi görünseler de hedeflerine herkesten daha çabuk ulaşabilmeleri, doğa bilimcilerini olduğu kadar bizleri de hayran bırakan muhteşem özelliklerinden bazıları.

Sonra, kendilerini korumaktaki üstün başarıları ve ortama uyum sağlamak konusundaki benzersiz yetenekleri sayesinde 200-300 milyon yıldır varlıklarını sürdürüyor olmaları, bunu yaparken de barışçı özelliklerini hiçbir zaman yitirmemeleri, hayranlığımızı daha da pekiştirdi… Çocuklarımıza da, kaplumbağaları örnek alarak kazandırabileceğimiz pek çok özelliği fark ettik.

Okulumuz, 2002 yılından bu yana, çocuklarımıza eğitim hayatları süresince mutlu ve başarılı olmaları için destek veriyor. Öğrencilerimizi çok yönlü bireyler olarak yetiştirmek, sosyal ve duygusal olarak gelişmelerini sağlamak, onları bireysel olarak gelebilecekleri en üst seviyeye taşımak en önemli hedefimizdir. Öğrencilerimizin sevgi, saygı, hoşgörü, uzlaşma, iş birliği ve paylaşma gibi değerleri içselleştirmelerine özen göstererek, küresel çağın gerekliliklerine uygun akademik kadrolar ile eğitim faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Akademik çalışmaları gerçek yaşam ile ilişkilendirerek öğrencilerimizin mutluluğunu ve kişilik gelişimlerini korumaya özen gösteriyoruz.

Biz, özellikle sınırlı sayıda tuttuğumuz kapasitemiz ve sadece bu yaş grubunda uzmanlaşarak, sağlam bir eğitimle onların özgüvenlerini ‘kusursuz’ mertebesine yükseltme azmimizle çıktığımız yolda emin adımlarla yürüyoruz…

To Top ↑