Veli Bilgi Platformu

X

Aday Öğrenci Formu

Okulumuzu ziyaret etmek ve bizi daha iyi tanımak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurun ve biz size ulaşalım!

Velinin Adı&Soyadı:

Çocuğunuzun Adı:

Çocuğunuzun Doğum Tarihi:

E-mail Adresiniz:

Telefon Numaranız:

X
1-Eğitime Bakışımız

“Kendim yapabilmem için bana yardım et!”Yarıştırmak için değil gelişimeKaplumbaga26 rehberlik etmek için, felsefelerinde yola çıkarak, Özel Kaplumbağa Anaokulu eğitim yaklaşımına göre, değerlendirme mekanizmalarında korku ve baskı yaratma yerine, çocuğun kendisindeki coşku ve sevinç ön plana çıkarılmalıdır. Çocuklarda keyif ve sevinç olmaksızın öğrenmenin gerçekleşmesi olanaklı değildir. Yaptığı işte sevinç ve coşkuyu yaşayan çocuklar yanılgıları ve hataları korku duymadan doğru şekil de fark ederler. Bu inançla özendirme, ilgi uyandırma, geri bildirim, motivasyonun başrol de olduğu oyun temelli etkinlikler ile akademik çalışmalar planlanmaktadır.

2-Bölgemizdeki Okul Öncesi Eğitim Alanında Uzmanlaşmış ve Tek Kurum.

Kaplumbağa Anaokulu, bölgemizde binası Okul Öncesi Eğitim Kurumu olarak planlanmış ve tek şube olarak hizmet veren kendi alanında uzmanlaşmış tek kurumdur.

3-Eğitim Konusunda Uzman Kurucular

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Yönetim kurulu ve Okul Öncesi Komisyon üyesi olan kurucusu ile eğitim programları ve faaliyetleri yürütülmektedir.

4-Sınıflarımızı 16 Öğrenci ile Sınırlandırmaktayız.

Sınıflarımız geniş ve aydınlık salonlardan oluşmaktadır. Her sınıfımızda 16 öğrenci bir öğretmen ve bir de yardımcı öğretmen görev yapmaktadır. Olanaklarımızı öğrenci sayımızı arttırmak değil, oluşturduğumuz nitelikli ve özgün eğitim-öğretim ortamını geliştirmek amacı ile kullandığımızdan toplam 6 ortak kullanım için çok amaçlı salonumuzda çocuklarımız her gün kendi sınıfları dışında faaliyetler yapmaktadır.

5 – Önce Öğrenci ve Sonra Veli Mutluluğu Önceliğimizdir

Sevgi ve güven temelli bir ortamda çocukların kendilerini ait hissettikleri bir kurumda olmaları ailelerinden ayrıldıkları bu ilk dönemde bizler için çok önemli. Öğrencilerimizi bire bir tanıyarak bir aile ortamı sıcaklığı ile kucaklarız. Çünkü öğrenci mutluluğunun başarıyı ve özgüveni beraberinde getirdiğini biliyoruz.

6 – Çalışan /Öğrenci Oranı: Her 3 öğrenciye 1 öğretmen

İlgilendiğimiz yaş gruplarını düşündüğümüzde bireysel ilgiye çok fazla ihtiyacı olduğunu görüyoruz. Bireysel ilgi ve sevgi ihtiyacı en yüksek seviyede olan öğrencilerimize yeterli olabilmek adına kalabalık bir kadro ile çalışmaktayız. Okulumuzda bu sayı çok yüksek bir standarttadır; her 3 öğrenci için bir kişi oranında görev dağılımı yapılmaktadır.

7 – İngilizceyi ve İkinci Yabancı Dili En İyi Seviyede Öğretiyoruz

Öğrencilerimiz, Kaplumbağa ‘nın yabancı dil eğitimi sayesinde küçük yaşlardan itibaren yabancı dillerle tanışmaktadır. Okulumuzda Oxford, Britannicca ve Educationcity gibi yayın ve kaynaklardan yararlanılarak tam güne yayılan ve gerçek yaşamla ilişkilendirilen İngilizce dil eğitimleri yapılmaktadır.

8 – Sosyal Sorumluluk Projeleri Hazırlıyoruz

Öğrencilerimiz, çevre sorunlarına ve insana duyarlı bireyler olarak yetiştirilmektedir. Kendine, çevresine saygılı, farkındalık düzeyi yüksek, yaratan, sorgulayan, üreten ve geliştiren kişiler olarak çeşitli alanlarda pek çok özel projeler üretmektedirler. Ekolojik eğitim ve farkındalığı arttırmak adına EKO SCHOOL VE MİNİK TEMA gruplarına üye olarak faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

9 – Eğitim İçin En İyi Fiziksel Olanakları Hazırlıyoruz

Kaplumbağa Anaokulu’nun , net 575 m2 açık bahçe alanı vardır. Bunun yanında gerek Eko School ve gerekse Minik Tema projelerimizdeki etkinliklerini rahatça uygulayabildiğimiz sitemize ait ortak sosyal alanlarımızda spor ve araştırma faaliyetlerimizi yapabilmekteyiz. Bunların yanı sıra bahçemizde yer alan tarlamızda organik sebzelerimiz dikip yetirmenin ve yemenin keyfini hep birlikte yaşamaktayız.

To Top ↑